Adres
Telefon
0   
0   
Websitesi

Romanya Bükreş - Şatolar Turu Yeni Yıl - İstanbul

» Tur Programı

ROMANYA BÜKREŞ - TRANSİLVANYA – BULGARİSTAN TURU

   Bükreş (2) -  Braşov – Bran  - Veliko Tarnova   Yeşil pasaporta vizesiz                                                                                                             

29.12.2017 – 01.01.2018 Arasında Cuma Hareket / 2 Gece 3 Gün Konaklama

HOLA TURİZM    129,00 EUR

 
 Kont Drakula ' nın  Vampir olup olmadığını öğrenmek istemez misiniz ?
 
 
 
» 1.Gün İstanbul – Bükreş
 
Saat 20:00  Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı / Saat 20:45  Mecidiyeköy Trumps Avm Önü  / Saat 21:15  Bakırköy Ömür Plaza / Saat 21.30 Bahçeşehir Tır Parkı Önünden hareket ile misafirlerimizle buluştuktan sonra Hamzabeyli kara hudut kapısına doğru hareket ediyoruz. Burada gümrük ve pasaport işlemlerinin ardından Bulgaristan’a giriş yapıyoruz. Gece yolculuğumuzun ardından sabah saatlerinde Romanya’ya giriş yapacağımız Rusçuk / Giurgiu kara hudut kapısına ulaşıyoruz ve pasaport, gümrük işlemlerinin ardından  Romanya Bükreş’e doğru devam ediyoruz.
 
» 2.Gün Bükreş
 
Sabah otobüs içerisinde dağıtacağımız kahvaltı paketlerimizin ardından keyifli bir yolculuk ile ilk olarak  Romanya Sınır Kapısına doğru hareket ediyoruz.Köprü üzerinden geçerek Romanya’ya giriş yapacağımız Rusçuk / Giurgiu kara hudut kapısına ulaşıyoruz ve pasaport, gümrük işlemlerinin ardından  extra düzenlenecek olan Romanya Şatolar turumuzu yapmak üzere İlk olarak Sinaia Bölgesine doğru yolumuza devam ediyoruz.Yaklaşık 3 saatlik yolculuk sonrası Avrupa’nın en güzel şatolarından biri olan Peles şatosunu geziyoruz , Her odasının farklı ülkelerin devlet adamları tarafından dizayn edilen bu saray gezimizi tamamlayıp kısa bir fotoğraf molasının ardından Transilvanya bölgesinin en çok bilinen ve ilgi çeken merkezi olan Nam-ı diğer Kazıklı Voyvoda’nın şehri Bran hareket ediyoruz. “Vampir Avcıları” nın akınına uğrayan Bran Kalesi(Drakula Şatosu) ziyaretinizde işkence aletlerinin gölgesinde ve tarihi doku içinde enteresan bir gün geçirme şansı bulacaksınız.Burada kurulan köy pazarında alışveriş için vereceğimiz serbest zamanın ardından  Sfatului Meydanını çevreleyen Barok stili binaları izlerken bir taraftanda şirin kafelerde çinko kaplarda pişirilen enfes kahvelerin tadına doyamayacağınız Braşov’a hareket ediyoruz.Panaromik Braşov turumuzu tamamladıktan sonra konaklama yapacağımız Bükreş’deki otelimize varış ve yerleşme. 
 
( Peles - Bran & Drakula Şatosu giriş ücretleri dahil kişibaşı 45  € )
 
Bu turumuzda Peleş Şatosu ve Drakula Şatosunun içini gezerek ne kadar büyülü bir atmosfer olduğunu göreceksiniz. 
Bu turu yapmamızdaki amaç  Saray ve Şato'nun gezilip otantik şehir Braşov sokaklarının görülmesidir.
 
» 3.Gün : Bükreş ve Yeni Yıl
 
Sabah otel’de alınan kahvaltı sonrası  Balkanların  Paris’i Bükreş’i yakından tanıma fırsatı bulacağımız turumuza başlıyoruz; İhtilal Meydanı, Üniversite Meydanı, Milli Tiyatro ve Çavuşesku tarafından yaptırılan “Halk Evi” (dünyadaki 2. büyük binadır ve bittiğinde 10 milyar dolara mal olmuştur)  ,Atatürk Büstü  görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrası vereceğimiz serbest zamanın ardından otelimize dönüş .Dileyen misafirlerimiz ile extra Köy Evi Müzesi turuna katılabilirler.
 
Yeni Yıl’a  Yılbaşı için süslenmiş romantik Bükreş sokakları  sizleri bekliyor olacak.Arzu eden konuklarımız için  ekstra olarak düzenlenecek “yılbaşı eğlencesi ve gala yemeği” ne katılma imkanı.
 
» 4.Gün : Bükreş – Rusçuk – İstanbul
 
Sabah otelde alınan geç kahvaltı sonrası hareket ile  otelimizden ayrılıp  Bulgaristan  Rusçuğa hareket ediyoruz.Rusçuk otobüs ile panaromik gezimizin ardından  Veliko Tarnova’ya  doğru yolumuza devam ediyoruz. Otantik şehir Veliko Tarnova’da kale önünde vereceğimiz fotıoğraf ve yemek molamızın ardından İstanbul’a dönüş yolculuğumuz başlıyor.Stara Zagora – Yambol güzergahı takip edilerek sınır kapısına varış Pasaport ve gümrük işlemleri sonrası  Edirne - Çorlu karayolu takip edilerek  İstanbul’a varış, gezimizin sonu ve misafirlerimizin alındıkları noktalara bırakılması.
 
» Fiyatlarımıza Dahil Olan Hizmetlerimiz
 
* Lüx Otobüs ile gidiş dönüş ulaşım ve programda yazan şehir turları.
 
* Araç içi ikramlar , 
 
* Bükreş  Grand Rin Otel,Minerva Hotel  veya benzeri otel’de 2 gece oda kahvaltı konaklama
 
* Mesleki Sorumlumluk Seyahat Sigortası   ( 65 yaş üstü için 10 € fark  alınmaktadır )
 
* Profesyonel Rehberlik Hizmetleri 
 
* Konaklama vergileri,Sınır geçiş masrafları 
 
 
» Fiyatlarımıza Dahil Olmayan Hizmetlerimiz
 
* Yurtdışı çıkış fonu  :  15 Tl * Tüm Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 
* Seyahat  Sağlık Sigortası 10 €  ,65 yaş üstü misafirlerimizden 20 €  alınmaktadır. ( İsteğe Bağlı )
 
* Ekstra turlar,Program dışı geziler,şahsi harcamalar,
 
* Öğle  ve akşam yemekleri ve yemekler esnasında alınacak içecekler
 
* Yılbaşı Gala Yemeği ve Eğlencesi Taverna Turu :  Otelde : 70 € - Bükreş Taverna 80 €
 
 
* Schengen Vizesi ve hizmet bedeli    :  Nakit 120  €    !!! Yeşil pasaporta vizesiz !!!
 
» Detaylar
 
Yeterli doluluk sağlanmadığıtakdirde,acente 3 gün öncesinden haber vermek kaydı ile turu bir sonrakidoluluk olan tarihe aktarabilir.Acente rehberi  içerik aynı kalmak şartı ile,gerekli gördüğühallerde misafirlerimizin tur programından daha çok verim alabilmesi içingezilecek yerlerin güzergahında ve saatlerinde değişiklik yapabilir.
 

Etiketler