Adres
Telefon
0   
0   
Websitesi

Yunanistan-Makedonya Turu 2 Ülke 5 Şehir Yılbaşı - İstanbul

» Tur Programı
 

2 Ülke 5 Şehir  Büyülü Rumeli Yunanistan & Makedonya 

Yeşil pasaporta vizesiz                                       

Üsküp – Ohrid - Selanik / 29.12 – 01.01.2018 Cuma Hareket 

HOLA TURİZM    199 TL
 
 
 
 
» 1.Gün Üsküp
 
Saat 19:00  Kadıköy evlendirme dairesi otoparkı, Saat 19:45 Mecidiyeköy Trumps Avm Önü ,Saat 20:30 Bakırköy Ömür Plaza Önünden  hareket ile İpsala sınır kapısını kullanılarak Selanik’e yolculuk.
 
» 2.Gün Üsküp - Ohrid
 
Sabah saatlerinde Üsküp’e varış ve panaromik şehir turu ; tarih boyunca şehrin ticari faaliyetlerinin merkezi olan ve günümüzde de önemini yitirmemiş, taş sokakları ve tarihi binaları ile Başçarşı, Vardar Nehri, Kale, 6. yy.'dan kalma Taş Köprü,  Davut Paşa Külliyesi, Mustafa Paşa Camii, Sultan Murat Camii, İsa Bey Camii, Çifte Hamam, Sulu Han, Kapan Han, Kurşunlu Han, Saat kulesi, Makedonya Meydanı, eski ve yeni tren istasyonları, hükümet binası, meclis, 17. yy.'dan kalma St Spas Kilisesi,Rahibe Teresa Anıtı görülecek yerler arasındadır.Tur sonrası öğlen yemeği için serbest zaman.Yemek sonrası hareket ile Ohrid’e doğru hareket ediyoruz.İlk olarak MATKA kanyonu , Tetova ve Gostivar turumuzu extra yapıyoruz. Bu turumuzda tabiat harikası Matka Kanyonu, İpek yolu üzerinde kurulmuş 500 yıllık Arabati Tekkesini gezip sohbet imkanı bulabilirsiniz ve ayrıca çok görkemli  ve renkleri ile ünlü Alaca Camii ve Osmanlı Hamamını görebilirsiniz.( Kişibaşı 10 € )Turumuzun ardından Ohrid Struga’daki otelimize varıyor ve konaklıyoruz.
 
» 3.Gün Ohrid
 
Sabah otelde alınan kahvaltımızın ardından Ohrid şehir turumuzda  Çarşı,Ayasofya Kilisesi,Antik Tiyatro,İmaret Camii  (ama şu anda Plaoşnik Kilisesi) ve Ohrid kalesi görülecek yerler arasındadır. Öğle yemeği ve inci alışverişi için göl kenarında serbest zaman.Dileyen misafirlerimiz extra Ohrid gölü tekne gezisi yapabilirler.Serbest zamanımızın ardından otelimize dönüş ve Akşam otel bünyesinde düzenlenecek olan Yılbaşı Gala Yemeği ve Eğlencesine Katılıyoruz.
 
» 4.Gün
 
Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası rehberimizin belirlediği saat’de hareket ile Manastır’a doğru yolculuğumuz başlıyor , turumuzun en duygusal anlarını yaşayacağınız Manastır’da  Atatürk’ün mezun olduğu Askeri İdadi ,Atatürk Müzesi,Atatürk’ün büyük aşkı Eleni’nin evi,güneş saati, 16. yüzyıldan kalma Yeni Camii,Saat kulesi,Bedesten,Isak Paşa Camii ve Hamidiye caddesi görülecek yerler arasındadır. Manastır turumuzun ardından Selaniğe  doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Selanik panaromik şehir turumuzda ;beyaz kule , döner kule , fuar meydanı , Osmanlı ve Bizans eserleri , Yunanistan'ın en büyük katedrali olan Aya Dimitros katedrali, Büyük İskender heykeli,Hamza bey camii, E.Venezelo -P.konstantin heykelleri ,Vardar, Makedonia,Aristoteles, Elefterios meydanları ve Atatürk’ün evi görülecek yerler arasındadır.Selanik şehir turumuzun ardından  Kavala’da vereceğimiz akşam yemeği molamızın ardından Gümülcine, Dedeağaç güzergahını takip ederek İpsala sınır kapısına varıyoruz.Pasaport ve gümrük işlemleri sonrası Tekirdağ üzerinden İstanbul’a yolculuk ve misafirlerimizin alındıkları noktalara bırakılması.
 
» Fiyatlarımıza Dahil Olan Hizmetlerimiz
 
* Lüx Otobüs ile gidiş dönüş ulaşım,rehberlik hizmetleri.
 
* Ohrid & Struga Biser , Drim Otel veya  Aqua Lina Hotel’de 2 gece konaklama oda kahvaltı konaklama 
 
* Yol boyunca otobüsteki ikramlar.
 
* Mesleki Sorumluluk Sigortası,  65 yaş üstü misafirlerimizden 10 € fark alınmaktadır
 
* Rehberlik ücreti , ara transferler sınır geçiş masrafları,konaklama vergileri 
 
» Fiyatlarımıza Dahil Olmayan Hizmetlerimiz
 
* Yurtdışı çıkış fonu  :  15 Tl
 
* Biser Otel’de Yılbaşı eğlencesi ve Gala Yemeği limitsiz şarap dahil kişi başı : 40  € (zorunlu kayıt anında ödenir)
 
* Drim ve Aqua Lina Otel’de Yılbaşı Gala Yemeği limitsiz bira & şarap dahil  kişi başı 45 € (zorunlu kayıt anında ödenir)
 
* Tüm Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 
* Ekstra turlar,Program dışı geziler,şahsi harcamalar,ilk gün yolda  alınan kahvaltı
 
* Öğlen ve akşam yemekleri ve yemekler esnasında alınacak içecekler
 
* Yunanistan Vizesi ve hizmet bedeli   :  Nakit 120 €    !!! Yeşil pasaporta vizesiz !!!
 
» Detaylar
 
Yeterli doluluk sağlanmadığı takdirde,acente 3 gün öncesinden haber vermek kaydı ile turu bir sonraki doluluk olan tarihe aktarabilir.Acente rehberi  içerik aynı kalmak şartı ile,gerekli gördüğü hallerde misafirlerimizin tur programından daha çok verim alabilmesi için gezilecek yerlerin güzergahında ve saatlerinde değişiklik yapabilir.
 
 

Etiketler